Pamuk Şeker Prensesi

-Güler Kara yazdı.

Pamuk Şeker PrensesiZamanın kekeleyen bir yerlerinde turuncu pelerinli pamuk şeker prensesi, ailesiyle beraber pamuk şeker tezgâhını gülümsemesine katıp rüzgârla dans etmeye çıkmışlar.

Turuncu pelerini ve saçları rüzgârın salıncağıyla oyuna bırakmış, kız ise oyunu pamuk şeker gülümseyişiyle tatlandırmaya çalışıyordu.
Uğur böceği küpeleri ona bu oyunda yardım ediyorken babası oyunun dışında karın tokluğuna pembe tatlar satıyordu yoldan geçenlere. Belki de tek amacı küçük pamuk şeker prensesinin pembe toz bulutlarından düşlerini gerçekleştirmesini sağlamaktı.

Kim bilir belki de tezgâhın Truva atı gibi olması mutlu sonlu bir zaferin simgesiydi. Sadece babası değil küçük kız da pembe yanaklarından şeker dağıtıyordu yoldan geçenlere tatlı bakışlarıyla. Bunun dışında bizlere de çocukluğumuzu yansıtılıyordu buğulu camlardan.

Çocukluk oyunlarımızı, pembe şekerlemeleri ve kocaman düşleri koşturtuyor gözlerimizin arka bahçelerine pamuk şeker prensesi.

Küçük bir tebessümü büyütüyoruz vizörden kaleme yansıyan bu yazımızda. Pamuk şekeri tadında düş yolculuğuna davet ediyorum sizleri bir çocuğun kalbindeki sevginin saflığında…

Yorum yazabilirsiniz...